Достапни линкови

Москва: Средба Медведев - Лукашенко


Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска во Москва ќе има средба со претседателот на Русија Дмитриј Медведев. Како што е најавено, главна тема е снабдувањето на Белорусија со руски гас и цената за наредната година, која според руски претставници треба да биде околу 200 долари за илјада кубни метри.
XS
SM
MD
LG