Достапни линкови

Мексико; Девет жртви на нарко-пресметките


Мексиканските власти вчера соопштија дека пронашле тела на девет обезглавени мажи во главниот град на јужната држава Гуереро. Телата се пронајдени на булевар во близина на армиска база на само на неколку метри од местото каде што државниот грвернер пристувал на религизна прослава. Се зголемува бројот на случаи во кои Мексиканските нарко картели се пресметуваат со своите конкертени или пак со државните преставници отсекувајки им ги главите.
XS
SM
MD
LG