Достапни линкови

Скопје: Претседателот на турското собрание ќе се обрати пред македонските пратеници


Претседателот на Големото национално собрание на Турција Ќоксал Топтан денеска ке се сретне со македонскиот престедател Бранко Црвенкосвки а во рамки на 39 собраниска седница ке им се обрати и на пратениците. Топтан кој престојува во официјална посета на земјава заедно со делгација на нациналнато собрание вчера пристутвуваше на свеченостите по повод Денот на настава на турски јазик единствениот национален празник на Турците во Македонија.
XS
SM
MD
LG