Достапни линкови

Започна зимата


На северната полутопка денеска почнува зимата, а на јужната летото. Зимата ќе пристигне во 13.04 минути по средноевропско време. Таа ќе трае неполни 89 дена, а ќе заврши на 20 март кога започнува пролетта.
XS
SM
MD
LG