Достапни линкови

Газа: Продолжуваат нападите кон израелските градови


Нападите од појасот Газа кон израелските градови продолжуваат и денеска, а израелската војска одговора со воздушен напад, јавуваат агенциите. Палестинската милитантна група исламистички џихад ја презеде одговорноста за денешните напади. Засега нема извештаи дека во водушниот напад на израелската војска во северна Газа има повредени.
XS
SM
MD
LG