Достапни линкови

Москва: Махмуд Абас во посета на Русија


Палестинскиот претседател Махмуд Абас денеска е во официјална посета на Чеченија. Се очекува Абас да се сретне со чеченскиот претседател Рамзан Кадиров по што ќе замине на тридневната посета на Русија. Во Москва според најавите ќе оствари средба со рускиот претседател Дмитриј Медведев.
XS
SM
MD
LG