Достапни линкови

Багдад: Ослободени офицерите обвинети за заговор за државен удар


Во Багдад се ослободени ирачките офицери обвинети во четвртокот за заговор за државен удар. Според Генерал Абдел Карим Калаф тие биле лажно обвинети патриоти. Тој најави мерки против лицата кои ги обвиниле. За заговор беа уапсени 40 офицери кои работеле против владата и за обнова на Баат партијата на остранетиот Претседаетл Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG