Достапни линкови

Вашингтон: Околу три милиони луѓе на инагурацијата на Барак Обама


Вашингтон се готви да прими 2,5 до 3 милиона луѓе на церемонијата на предавањето на власта на ново избраниот Претседател Барак Обама на 20 јануари. Според градоначалникот Едријан Фенти тоа ќе бида рекореден број посетители поради што градот превзема посебни организациски мерки.
XS
SM
MD
LG