Достапни линкови

Тел Авив: Убиен еден милитант


Ден по завршувањето на прекинот на огнот меѓу Израел и Хамас, во израелски воздушен напад во Газа е убиен еден милитант. Тој бил дел од група која претходно стрелала со рекети врз Израел, соопшти изарелската армија.
XS
SM
MD
LG