Достапни линкови

Атина: Учениците и студентите ќе протестираат и во новата година


Учениците и студентите во Грција се решени да ги продолжат протестите и во новата година, поради убиството на 16-годишното момче на 6 декември во Атина, што предизвика гнев и невидени судири во земјата, соопштија грчките медиуми. Претставници на академската заедница веќе предложија протестен митинг да се оддржи на 9 јануари. Денеска ќе заседава координативниот совет на учениците за да ги утврди натамошните активности во врска со опсадите на училишнните и универзитетските објекти.
XS
SM
MD
LG