Достапни линкови

Њујорк: ОН бараат поголема ефикасност на Хашкиот трибунал


Советот за безбедност при Обединетите нации (ОН) побара забрзување на темпото и поголема ефикасност од Хашкиот трибунал задолжен за воените злосторства во поранешна Југославија. ОН во својата декларација го предупредува Хашкиот трибунал дека со актуелното темпо на работење, нема да го запази крајниот рок за завршување на сите процеси, кој истекува во 2010 година.
XS
SM
MD
LG