Достапни линкови

Вашингтон: Снежни бури предизвикаа хаос на аеродромите


Снежни бури оставија без електрична енергија над 200.000 потрошувачи во централниот дел на САД и предизвикаа хаос по аеродромите во државата Њујорк. Прекинат е дотокот на електрична енергија до домовите на 161.000 клиенти во државата Индијана, 47.000 во Илиноис и 15.000 во Охајо. Лошото време е причина и за откажување на приближно 600 полетувања во државата Њујорк, од кои над 200 од меѓународните аеродроми „Ла Гардија" и "Џон Ф. Кенеди".
XS
SM
MD
LG