Достапни линкови

Кабул: Убиени тројца дански и еден холандски војник


Тројца дански војници загинаа од бомба на пат во провинцијата Хелманд во Авганистан. Тоа е најголема данска загуба во Авганистан, изјави премиерот Фог Расминсен.
XS
SM
MD
LG