Достапни линкови

Прага: Чешкиот парламент не изгласа продолжување на воените мисии во странство


Чешкиот Парламент синоќа гласаше против продолжување на мандатот на чешките трупи во Авганистан. Чесите имаат во Авганистан 500 војници. Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс пак одобри распотредување доплнителни 3000 војници во Авганистан на почетокот на идната година.
XS
SM
MD
LG