Достапни линкови

Хавана: Руски бродови во кубанските територијални води


Руски воени бродови влегоа во Кубанските територијални води и 5 дена ќе бидат во пристаништето во Хавана, за прв пат од времето на Советската ера. Аналитичарите оценуваат дека Русија всушност демонстрира моќ во близина на Соединетите ДРжави како одговор на американската подршка на Грузија.
XS
SM
MD
LG