Достапни линкови

Токио: Јапонија в година предвидува нула економски раст


Јапонија предвидува нула економски раст во наредната година, главно поради падот на јапонскиот извоз и намалената домашна потрошувачка. Јапонија и пред 7 години имаше нула економски раст. Инаку, вчера Меѓународниот Монетарен Фонд прогнозира дека во наредната година светската економија ќе забележи пад од 0,4 насто.
XS
SM
MD
LG