Достапни линкови

Москва: Русија изрази подготвеност да се повлече од плановите за нуклеарниот арсенал


Русија изрази подготвеност да се откаже од плановите за обнова на нуклеарниот арсенал доколку Соединетите Држави не го спроведат планот за анти-ракетен штит во Централна Европа. Ваквата изјава на руски висок воен претставник ја пренесе Итерфакс.
XS
SM
MD
LG