Достапни линкови

Берлин: Опаѓа индексот на бизнис довербата


Индексот на бизнис довербата во Германија е опаднат повеќе од очекуваното во Декември на 84,1 а беше предвидено 82,6 поени. Станува збор за истражување на Минхенскиот Ифо економски институт во кое се опфатени 7 илјади германски реководители.
XS
SM
MD
LG