Достапни линкови

Атина: Продолжуваат протестите на учениците


Грчките ученици решија да ги продолжат протестите, опсадите на училишните згради и блокадите на улиците во грчките градови.
Истовремено протестен митинг за денеска најави и Федерацијата на државните службеници во Грција против владиниот буџет за 2009 година, за кој синоќа во Парламентот започна дебата.
XS
SM
MD
LG