Достапни линкови

Москва: Уште една девалвација на рубљата


Русија денеска дозволи уште едно девалвација на рубљата против доларот и еврото по осми пат од Ноември годинава. Рубљата е под силен притискот поради глобалната криза и зависноста од цената на нафтата која паѓа.
XS
SM
MD
LG