Достапни линкови

Багдад: Осумнаесет жртви во експлозија на автомобил бомба


Во денешната експлозија на автомобил бомба во центарот на Багдад загинале осумаесет луѓе, додека над четириесет и три други биле ранети, јавија агенциите. Експлозијата се случила во близина на една болница.
XS
SM
MD
LG