Достапни линкови

Женева: Нова рунда руско-грузиски пеговори


Руски и грузиски претставници денеска во Женева би требало да одржат нова рунда преговори во врска со војната меѓу двете земји во август годинава. Претходните разговори кои се со посредство на Европскта унија, Обединетите нации и ОБСЕ се одржаа во минатиот месец. На денешните се очекува учество да земат и претставници на Соединетите држави на Јужна Осетија и Абхазија.
XS
SM
MD
LG