Достапни линкови

Багдад: Британците се повлекуваат од Ирак до крајот на јуни в година


Британските војници целосно ќе ја напуштат мисијата во Ирак во првата половина на идната година, по што ќе ја напуштат таа земја. Ова се наведува во денешната заедничка изјава на премиерите на Ирак и на Британија Нури ал Малиќи и Гордон Браун кој престојува во Ирак.
XS
SM
MD
LG