Достапни линкови

Вашингтон: Истрага за измамите на Медоф


Американската владина регулаторна комисија соопшти дека отворила истрага за тоа како ова тело не успело толку години да ја открие измамата на инвеститорот Бернард Медоф кој преку пирамидално штедење проневерил над пеесет милјарди долари. Седумдесет годишниот Медоф во минатата недела беше уапсен откако не бил во можност да им ги врати парите на неговите клиенти кои тоа го побараа поради глобална финансиска криза.
XS
SM
MD
LG