Достапни линкови

Сараево: Дoпатуваа тројца затвореници од Гвантенамо


Тројца алжирци со босанско државјанство допатуваа синоќа во Сараево, по седум години минати во американскиот затвор Гвантанамо на Куба. Преостанатите тројца алжирци, кои ист ден беа уапсени во Сараево под сомневање дека подготвувале напад врз американската амбасада не се ослободени. Алжирците беа транспортирани во Гвантанамо, но против нив никогаш не беше покренато обвинение.
XS
SM
MD
LG