Достапни линкови

Солун: Рачни бомби врз Еуробанк


Непознати напаѓачи изутрината фрлиле рачно изработени бомби врз филијала на грчката Еуробанк во Солун, при што била направена голема материјална штета. Претходно во Солун беа одржани протести на студентите поради убиството на петнеаесет годишното момче што се случи на шестти декември. Грчките студенти денеска на Акропол поставија големи транспаренти со напис Отпор со што ги најавија нивните демонстрации во Атина.
XS
SM
MD
LG