Достапни линкови

Тел Авив: Над 30 жртви во сообраќајна несреќа


Во сообраќајна несреќа во Израел загинале повеќе од 30 лица, откако автобусот во кој се наоѓале излетал од патот. Најголем број од загинатите биле руски туристички агенти, кои во Израел собирале информации за понудата за претстојните празници.
XS
SM
MD
LG