Достапни линкови

Сомалија: Киднапиран турски товарен брод


Сомалиските пирати вчера киднапирале турски товарен брод и индонезиски реморкер, со што бројот на грабнати бродови годинава достигна 40. Во меѓувреме Советот за безбедност на ОН едногласно усвои резолуција со која се одобрува продолжување на меѓународните операции против пиратите во Сомалија.
XS
SM
MD
LG