Достапни линкови

Хаг: Пресуда за Харачи и Морина


Хашкиот трибунал денеска ќе ја соопшти пресудата за поранешниот министер за култура на Косово Астрит Харачи и неговиот соработник Бајруш Морина. Двајцата се обвинети за вознемирување на сведоците во процесот против некогашниот косовски премиер Рамуш Харадинај.
XS
SM
MD
LG