Достапни линкови

Багдад: Четири жртви на напад со автомобил бомба


Ирачката армија соопшти дека четворица нејзини војници биле убиени во напад со автомобил бомба во провинцијата Дијала. Во меѓувреме, во Багдад, при екплозија на бомба биле повредени тројца полицајци и двајца цивили.
XS
SM
MD
LG