Достапни линкови

Алжир: Пад на цената на нафтата


Цената на нафтата на азиските берзи денеска падна на околу 44 долари и 50 центи за барел. Организацијата на земјите извознички на нафта, ОПЕК се очекува на утрешниот состанок во Алжир да соопшти намалување на производството со цел да се стави крај на падот на цената на нафата, која во јули годинава изнесуваше околу 150 долари за барел.
XS
SM
MD
LG