Достапни линкови

Стокхолм: Земјотрес во Шведска


Земјотрес со јачина од 4,7 степени, според Рихтеровата скала изутрината ја погоди Шведска, соопшти сеизмолошкиот институт на Универзитетот во Упсали. Епицентарот на земјотресот бил 59 километри југо-источно од Малме, а бил почувствуван и на северот на Данска, вклучувајки го и Копенгахен. Нема извештаи за евентуални штети.
XS
SM
MD
LG