Достапни линкови

Лариса: Судири на демонстранти со полицијата


Синока во центарот на грчкиот град Лариса како што јави МИА повикувајки се на локални медиуми дошло до судири меѓу група млади лица и полицијата . Младите протестирале пред пред дирекцијата на полицијата поради приведувањето на нивни врсници минатата седмица. Полицијата одговорила со солзавец за да ја раестера групата која фрлала со камења. Вчера и во Атина групи на анархисти го блокираа сообракајот во центарот на градот барајки ослободување на сите приведени демонстратни во безредијата кои траат повеке од една седмица. До нив дојде откако полицијата во судор со група малолетбици затсрела едно 15 годшишно момче.
XS
SM
MD
LG