Достапни линкови

Хавана: Три руски брода за првпат по 1991 година


Три руски воени бродови на 19 декември ке впловат во во Хавана прв пат по распадот на бившиот Советски Сојуз 1991, најави денска руската морнарица. Руските бродови ке останат во Хавани до 23. декември.
XS
SM
MD
LG