Достапни линкови

Никозија: Преговорите за Кипар се одвиваат добро


Преговорите за обединување на Кипар се одвиваат добро, но потребно е доста време за да се изнајде решение за проблемот на Островот, изјави специјалниот претставник на Обединетите нации за кипарското прашање, Александар Даунер. Тој најави дека ќе присуствува на 12-та средба меѓу кипарскиот претседател Димитрис Христофиас и лидерот на кипарските Турци Мехмет Али Талат на 16 декември.
XS
SM
MD
LG