Достапни линкови

Москва: Руската економија влезе во рецесија


Руската економија влезе во рецесија, соопшти рускиот заменик министер за развој Андреј Клепах. Според него и во вториот квартал е забелажна пад. За 2008 беше предвиден раст на руската економија од 6,8 насто. Руската економија во 2007 растеше со 8,1 а во 2006 со 7,4 насто.
XS
SM
MD
LG