Достапни линкови

Вашингтон: Во Сенатот без компромис за помош на автомобилската индустрија


Американскиот Сенат не успеа да постигне компромис за пакетот од 14 милијарди долари помош за автомобиската индустрија. Неуспехот се должи на барањето на републиканските сенатори авто превозниците да прифатат намалување на платите. Белата куќа соопшти дека е разочарана од гласањето во Сенатот, бидејки во Конгресот претходно овој закон доби подршка.
XS
SM
MD
LG