Достапни линкови

Скопје: Македонската репрезентација седмопласирана на Европскиот ракометен шампионат


Македонската женска ракометна репрезентација во последниот натпревар на Европско првенство ја совлада Белорусија со 29:24. Со тоа го освои седмото место и го повтори најголемиот успех досега постигнат на Европските првенства.
XS
SM
MD
LG