Достапни линкови

Атина: Протестите продолжија


Во Грција и денеска продолжија протсетите на студентите при што имало и судири со полицијата во неколку градови во земјата. Претходно, како што јавуваат агенциите, демонстрантите со молотови и коктели нападнале неколку полициски станици. Судири имало и пред затворот во близина на Атина. Грчката влада вчера објави низа мерки за справување со последиците од неколкудневните демонстрации во земјата.
XS
SM
MD
LG