Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе испратат 7.000 нови војници во Авганистан


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс изјави дека Соединетите држави имаа намера да испратат дополнителни седум илјади војници во Авганистан до следното лето. Гејтс денеска пристигна во ненајавена посета на Кандахар на средба со сојузничките команданти во Авганистан. Во моментот во таа земја има над шеесет и пет илјади странски војници од кои скоро половината се американски.
XS
SM
MD
LG