Достапни линкови

Вашингтон: Конресот го одобри планот за помош на автомобилската индустрија


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес го одобри планот за помош на автомобилската индустрија во земјата во вредност од петнаесет милијарди долари. Најголемите производители на автомобили Џенерал Моторс и Крајслер претходно соопштија дека ќе банкротираат доколку не добијат итна финансиска помош од државата.
XS
SM
MD
LG