Достапни линкови

Скопје: Претседателот Црвенковски во Унгарија


Претседателот Бранко Црвенковски на покана на неговиот унгарски колега Ласло Шојом од денеска престојува во дводневна официјална посета на Унгарија. По тет а тет средбата Црвенксовки-Шојом делегациите на двете земји ке одржат пленарен состанок. За време на посетата, македонскиот претседател ќе се сретне со претседател на унгарскиот парламент Кетлин Сили и со градоначалникот на БудимпеШта Габор Демски.
XS
SM
MD
LG