Достапни линкови

Москва: Русија сака заедничка економска зона со ЕУ и САД


Русија би сакала да има заедничка економска зона со Евроспката Унија и со Соединетите Држави и би била подготвена за без-визен режим со Унијата уште денес, рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров на бизнис форум во Москва. Заедничката економска зона не е виртуелен проект, туку е остварлив и би бил од интерес за сите, оцени Лавров.
XS
SM
MD
LG