Достапни линкови

Кабул: Жртви во погрешно бомбардирање на американските сили


Најмалку 6-мина авганистански полицајци и еден цивил загинале кога американските сили по грешка бомбардирале еден полициски пункт во градот Калат. Американските сили биле во акција против талибански милитанти.
XS
SM
MD
LG