Достапни линкови

Исламабад: Пакистан нема да и ги испорача на Индија уапсените за бомбашките напади


Пакистан нема да ги испорача на Индија уапсените за бомбашките напади во Мумбаи но ке им биде суудено во земјата ако има докази за поврзаност со нападите, изјави данеска пакистанскиот министер за надворешни работи Мехмуд Куреши. Индиските власти обвинија дека зад нападите во кои загинаа речиси 200 лица стојат пакистански екстремисти и побараа нивно екстрадирање.
XS
SM
MD
LG