Достапни линкови

Вашингтон: План за помош на авто-гигантите


Пратениците на Демократската Партија во Конгресот му испратија на американскиот претседател Џорџ Буш план за помош од 15 милијарди долари за американските авто гиганти Џенерал Моторс, Крајслер и Форд. Компаниите бараа помош за да не дојде до банкрот и загуба на десетици илјадиници работни места. Форд во меѓувреме соопшто дека нема да бараат помош
XS
SM
MD
LG