Достапни линкови

Скопје: Катастрофален пораз на ракометарките на Македонија


Ракометарките на Македонија синоќа загубија од селекцијата на Русија со 43 : 24, во рамките на европското првенство што се игра во Скопје и Охрид. Во првиот натпревар од групата која се игра во Скопје Хрватска ја победи Белорусија со 43:35, а Германија Шведска со 33 : 22.
XS
SM
MD
LG