Достапни линкови

Стразбур: Министерот Џафери на состанок на Комитетот за локална и регионална демократија


Министерот за локална самоуправа Муса Џафери денеска во Стразбур ќе учествува на состанокот на Комитетот за локална и регионална демократија на Советот на Европа. Во рамките на посетата на Советот на Европа, Џафери ќе се сретне со Жан Луиз Лоренс, генерален директор за демократија и политички прашања, а ќе има состанок и во Директоратот за демократски институции.
XS
SM
MD
LG