Достапни линкови

Гвантанамо: Сослушување за случајот „Калид Шеик Мухамад“


Во американската воена база Гуантанамо на Куба, денеска треба да почнат сослушувањата во случајот против Калид Шеик Мухамад, човекот кој е обвинет дека ги испланирал терористичките напади врз Соединетите држави на единаесетти септември две илјади и првата година. Во овој процес што се одвива во затворот на Гуантанамо им се суди уште на четворица негови соработници.
XS
SM
MD
LG