Достапни линкови

Вашингтон: Успешно тестирање на системот за соборување на ракети од долг дострел


Американската армија соопшти дека успешно извршила тестирање на системот за соборување на ракети од долг дострел, кои би можеле да бидат истрелани од Иран или од Сееверна Кореја. Проектил бил истрелан од Аљаска, и бил соборен над Пацификот од ракетата пресретнувач, истрелана од воената база во Калифорнија.
XS
SM
MD
LG